Науково обґрунтовано необхідність формування нової системи мотивації, яка розглядає ризик як істотний фактор впливу на поведінку працівника підприємства. Автором запропоновано методологічні та прикладні аспекти R-теорії мотивації. Зокрема, запропоновано формувати матриці для визначення суми премій та стягнень за прийняття ризикових рішень. Також автор пропонує використовувати криві зростання для визначення рівня премій та стягнень за результатами прийняття ризикових управлінських рішень. In the article was researched the necessity of forming the new motivation system that consider a risk as a important factor of influence on human behavior. Author proposed the methodological and applied aspects of R-theory of motivation. Indeed it was elaborated to forming the matrixes that afford to define the salary bonus and penalties in the case of decision making process with different level of risk. Also author proposed to use the development curve for define the level of salary bonuses and penalties basing on getting results of decision making process.

Подольчак Н. Ю. Формування прикладних та методологічних аспектів R-теорії мотивації на підприємстві / Н. Ю. Подольчак // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2010. – № 669 : Логістика. – С. 114–122. – Бібліографія: 7 назв.