Описано життєвий шлях, професійну, наукову та педагогічну діяльність відомого українського фотограмметриста - професора Мельника Володимира Миколайовича (1941-2019). Особливу увагу звернуто на його діяльність у Львівській політехніці та Східноєвропейському (Волинському) національному університеті.
The life path, professional, scientific and pedagogical activity of Melnyk Volodymyr Mykolaiovych (1941-2019) - the well-known Ukrainian photogrammetrist is described. Particular attention was paid to his activities in Lviv Polytechnic and East European (Volyn) National University.

Уль А. Професор Мельник Володимир Миколайович (1941-2019) - фундатор української РЕМ-фотограмметрії / А. Уль, О. Рудик // Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2019. — № 1(37). — С. 48–50.