Проведено дослідження за визначенням оптимальних режимів гідролізу білків молочної сироватки у присутності ферментного препарату “Папаїн PSM 400”. Встановлено, що оптимальна температура процесу повинна бути в межах 50–55°С, середовище нейтральне або слабкокисле, час проведення гідролізу – 8–16 годин, масове співвідношення папаїн/білок – 1,2 %. Ступінь гідролізу при цьому сягає 75–85 %. Дослідженнями підтвердилося, що за гідролізу білків молочної сироватки ферментним препаратом “Папаїн PSM 400” можна одержати суміш біологічно активних амінокислот з повноцінним співвідношенням компонентів. Researches on determination of the optimum modes of hydrolysis of albumens of milk whey in presence the enzymic preparation «Papain PSM 400» are conducted. It is set, that the optimum temperature of process must be within the limits of 50-55°C, an environment is neutral or is weak sour, time of conducting of hydrolysis – 8-16 hours, mass correlation of papain/belok – 1,2 %. The degree of hydrolysis here arrives at 75-85 %. It was confirmed by researches, that at the hydrolysis of albumens of milk whey by the enzymic preparation “Papain PSM 400” it is possible to get a mixture biologically active amino acid with valuable correlation of components.

Сидоров Ю. І. Розроблення технології одержання біологічно активної суміші амінокислот з молочної сироватки / Ю. І. Сидоров, С. А. Познанська, В. П. Новіков // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2008. – № 622 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 88-95. – Бібліографія: 4 назви.