Сформовано вимоги до пам’яті сучасного комп’ютера та критерії її ефективності під час використання комп’ютера для виконання інтенсивних обчислень над масивами даних. Виконано аналіз та порівняння пам’яті сучасних комп’ютерів за вибраними критеріями. Визначено та обґрунтовано переваги та вузькі місця і недоліки пам'яті з довільним, послідовним, асоціативним та програмованим доступом. The requirements for computer memory and the criteria of its efficiency for computer using to intensive computing at data arrays are defined. The analysis and comparison of computer memory with defined criteria have been carried out. The advantages and weakness of random access memory, serial access memory, associative access memory and programmable access memory have been found out.

Крайовський, В. Я. Вплив компонент архітектури програмованого комп’ютерного пристрою на його характеристики / В. Я. Крайовський, А. О. Мельник // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2008. – № 630 : Комп’ютерні системи та мережі. – С. 76–81. – Бібліографія: 5 назв.