Особливості технологій порошків S-TiO2 для фотокаталізу

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Золь-гель методом отримано нанодисперсний порошок титану (IV) оксиду, допований сіркою. Монодисперсні золь-гель порошки із найменшим ступенем агломерації одержано на основі титану тетрабутилату, тіосечовини та бутанолу. Зміна порядку зливання компонентів для отримання золю не впливає на розмір колоїдних частинок і властивості порошків. Досліджено вплив умов синтезу нанокристалічних порошків S-ТіО2 на їх структуроутворення. Встановлено оптимальну дію гідротермальної обробки золів у автоклаві (Т= 100º С, τ = 1 доба). Методом РФА встановлено фазовий склад порошку. Наведено технологічну схему отримання S-TiO2. The ultrafine powder of the titanium (IV) oxide is obtained by sol-gel method. The monodispersed sol-gel powders with the lowest degree of agglomeration from titanium tetrabutylate, thiourea and butanol were obtained. The reordering of draining components for sol obtеntion does not affect the size of colloidal particles and properties of powders. The influence of synthesis conditions of nanocrystalline powders S-TiO2 on their structure formation was investigated. An optimal effect of sols hydrothermal treatment in an autoclave was established (T = 100º C, τ = 1 day). The phase composition of the powder by X-ray powder diffraction (XRD) was determined. The technological scheme of S-TiO2 was shown.

титан (IV) оксид, допування, сірка, анатаз, золь-гель метод, нанодисперсні порошки, titanium (IV) oxide, doping, sulfur, anatase, sol-gel method, nanopowders

Бесага Х. С. Особливості технологій порошків S-TiO2 для фотокаталізу / Х. С. Бесага, І. В. Луцюк, Я. І. Вахула // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Хімія, технологія речовин та їх застосування : збірник наукових праць. – 2015. – № 812. – С. 106–110. – Бібліографія: 14 назв.