Новий метод синтезу пористих гідрогелів

Запропоновано новий підхід до формування тривимірної сітки наповненого через взаємодію ланцюгів поліакриламіду, прищеплених до поверхні дисперсного пероксидованого наповнювача діоксиду силіцію та макроланцюгів полі-N-гідроксиметилакриламіду. Сітка містить пептидні зв’язки та ковалентнозв’язані частинки наповнювача модифікованого діоксиду силіцію. Після видалення частинок наповнювача утворюються пористі гідрогелі з регульованими фізико-механічними властивостями. he new approach to formation of filled hydrogel three-dimensional network via interaction poly(acryl amide) chains grafted to the surface of silicon dioxide peroxidized filler and poly(Nhydroxymethyl acrylamide) macrochains has been proposed. The network contains peptide bonds covalently bonded silicon dioxide modified particles. After elimination of filler particles porous hydrogels with controlled physico-mechanical properties are formed.

Новий метод синтезу пористих гідрогелів / І. Т. Тарнавчик, В. Я. Самарик, Н. Г. Носова, С. М. Варваренко, С. А. Воронов // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2008. – № 609 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 338-340. – Бібліографія: 6 назв.