Нові піразолвмісні азобарвники: синтез, фізико-хімічні й фунгіцидні властивості

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Одержано ряд нових азобарвників азосполученням піразолил-5-діазонієвих солей з промисловими азоскладовими. Знайдено, що фарбовані зразки вовни та поліаміду (капрон) мають високі фізико-хімічні характеристики та підвищену світлостійкість. Деякі барвники та фарбовані матеріали проявляють біоцидну активність до грибів, що розвиваються на текстильних виробах. A series new azo dyes from pyrazolyl-5-diazonium salts and industrial azocomponents were obtained. It was found that dyeing samples of wool and polyamide fabric have high physical-mechanic properties and discolouration stability. For row of new dyes and dyeing samples high antifungal properties were found.

азобарвники, фарбовані зразки

Нові піразолвмісні азобарвники: синтез, фізико-хімічні й фунгіцидні властивості / С. Л. Богза, Н. М. Богдан, С. Ю. Зінченко, І. П. Попов // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2008. – № 622 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 26-30. – Бібліографія: 7 назв.