Accuracy estemation of the Latvia first order leveling network

Видавництво Львівської політехніки

Проведене дослідження дає оцінку точності робіт з нівелювання 1-го класу в 2000–2010 рр. Для новоствореної мережі нівелювання складено систему нормальних рівнянь, в яку увійдуть всі поправки по ходах нівелювання. За результатами розв’язання системи нормальних рівнянь отримано коефіцієнти поправок (корелати). За правилами урівнювання попрaвoк отримано перевищення окремих ходів нівелювання. З метою загальної оцінки точності нівелювання обчислено середню квадратичну помилку на кілометр ходу S = 0,785 мм/км. Оцінені чинники впливають на величини отриманої точності та визначено завдання для розвитку подальших досліджень. Загалом проведене нівелювання дає можливість використовувати отримані значення перевищень для поліпшення характеристик наявної системи висот і успішного включення її до Європейської висотної системи (European Vertiсal Reference System). Иследование даёт оценку точности произведенных работ по нивелированию 1 класса в 2000–2010 гг. Для вновь созданной сети нивелирования составлена система нормальных уравнений, в которую включены все поправки по ходам нивелирования. По результатам решения системы нормальных уровнений получены коэффициенты поправок (кореллаты). Пользуясь правилами уравнения попрaвoк, получены превышения отдельных ходов нивелировки. С целью общей оценки точности нивелировки вычислена средняя квадратическая ошибка на километр хода S = 0,785 мм/км. Оценены факторы, влияющие на величины полученных точностей и определены задачи для развития дальнейших исследований. В целом проведенная нивелировка даёт возможность использовать полученные значения превышений для улучшения характеристик существующей системы высот и успешного включения её в Европейскую высотную систему (European Vertiсal Reference System). This study provides an assessment of the accuracy of performed first order leveling at the period from year 2000 to year 2010. For the newly created leveling network the normal equation system was made, which includes all leveling line corrections. In result of solving the normal equation system the correlates are obtained. Using the correction provision equations the elevation corrections for leveling lines are calculated. For assessment of the leveling accuracy the leveling kilometric standard deviation is calculated S = 0.785 mm/km. Discussed obtained accuracy value influencing factors and provided the recommendations for further research. In general, performed leveling provides the opportunity to use the estimated height values for existing height system actualization and successful inclusion in the European Vertical Reference System.

precise leveling, leveling network, accuracy estimation

Celms A. Accuracy estemation of the Latvia first order leveling network / A. Celms, M. Kronbergs, V. Cintiņa // Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва : збірник наукових праць Західного геодезичного товариства УТГК / Західне геодезичне товариство Українського товариства геодезії і картографії, Національний університет "Львівська політехніка" ; головний редактор І. С. Тревого. – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2012. – Випуск 2 (24). – С. 4-47. - Bibliography: 8 titles.