2002-03-26

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

На основі комплексних досліджень фотоіндукованого дихроїзму встановлено структуру КА+-центрів забарвлення у формі трикутної піраміди, у вершині якої знаходиться домішковий Ме+-іон, а в основі - три вакансії в першій координаційній сфері, на яких локалізовані два електрони. Визначено енергетичні параметри процесів реоріснтації і дисоціації ВА+-центрів забарвлення в кристалах CaF2-Me+.
Basing on the results of complex research in the field of photoinductive dichroism, the structure of RA+-centers of painting in it’s top there is on admixtural Me* ions and in it’s foundation there are 3 vacancy in it’s first coordinate sphere, on which 2 electrons are located. Energetic parameters of reorientations and dissosiatios processes of RA+-centers of painting in crystals CaF2-Me+ are determined.

Просторова орієнтація і процес реорієнтації Ra+-центрів забарвлення в легованих кристалах CаF2 / С. І. Качан, З. П. Чорній, В. М. Салапак, І. Б. Пірко, Т. М. Кушнір // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2002. — № 454 : Елементи теорії та прилади твердотілої електроніки. — С. 24–28.