Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

На основі творчої спадщини Осипа Назарука висвітлюється історія виникнення молодіжного руху в Галичині кінця ХІХ – початку ХХ ст., досліджується ідеологічна платформа перших українських партійних організацій, розкриваються особливості взаємовідносин галицьких та наддніпрянських політичних партій періоду Української революції 1917–1920 рр., аналізуються помилки та прорахунки українських політичних сил в боротьбі за державність. На прикладі політичного досвіду О. Назарука визначаються зовнішньополітичні орієнтири України. On the basis of creative Osip Nazarouc’s inheritance history of origin of youth movement in Galichina in the end the ХІХ-th – the beginning of the ХХ-th century is studied, the ideological platform of the first Ukrainian party organizations is explored, special feature of mutual relations of galitsciy and naddnipryansciy political parties in the period of Ukrainian revolution 1917–1920-th are exposed, the mistakes and miscalculations of Ukrainian political forces in the fight for the independense are analysed. On the example of political experience оf O. Nazarouc the foreign policy references of Ukraine are defined.

Зелена О. Осип Назарук про особливості становлення і розвитку суспільно-політичних організацій України кінця XIX – початку XX ст. / Оксана Зелена // Українська національна ідея: реалії та перспективи розвитку : [збірник наукових праць] / Національний університет "Львівська політехніка" [та інші]. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2006. – Випуск 17. – С. 130–135. – Бібліографія: 23 назви.