Національний університет "Львівська політехніка"

Запропоновано метод і алгоритм розрахунку усталених режимів синхронного турбогенератора на основі розв’язування крайової задачі диференціальним сплайн-методом. Метод дає змогу отримати залежності координат режиму від часу з урахуванням насичення магнітопроводу та реального розподілу намагнічувальних сил контурів статора без розрахунку перехідного процесу. Матриця диференціальних індуктивностей обчислюється на основі розрахунку заступної схеми магнітопроводу генератора. In the paper method and algorithm to calculate steady-state modes of synchronous turbogenerator. Solving of boundary problem using differential spline-method are the basis of proposed method. Proposed method makes it possible to obtain mode coordinates time dependences when magnetic core saturation and real distribution of magnetizing forces of stator circuits are taken into account without transient processes analysis. Matrix of differential inductances is calculated on the basis of generator magnetic core equivalent circuit analysis.

Розрахунок усталених режимів синхронного турбогенератора методом розв’язування крайової задачі / В. С. Маляр, В. І. Горячко, Т. І. Рижий, М. О. Соколовський // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2006. – № 563 : Електроенергетичні та електромеханічні системи. – С. 83–87. – Бібліографія: 10 назв.