Дослідження кінетики взаємодії сукцинангідриду і діетиленгліколю

Thumbnail Image

Видавництво Державного університету «Львівська політехніка»

Вивчено реакцію ацилювання діетиленгліколю (ДЕГ) сукцинангідридом (СА) у N,N-діметилформаміді (ДМФ) у присутності триетиламіну (ТЕА) як каталізатора. Методом H1 ЯМР підтверджено структуру отриманих естерів і досліджено кінетику процесу. Встановлений перший порядок швидкості реакції по концентрації СА і ДЕГ та лінійна залежність швидкості реакції від концентрації ТЕА. Acylation of diethylenglykol (DEG) with succinic anhydride (SA) was studied in N,N-dimethylfomamide using triethylamin (TEA) as a catalyst. The structure of resulting esters was confirmed by means of H1 NMR spectroscopy which was applied for studying the process kinetic as well. It was established that the rate of this reaction has the first order of magnitude with respect to both SA and DEG concentration and depends on TEA concentration linearly.

структура естерів, кінетика

Шибанова О. Б. Дослідження кінетики взаємодії сукцинангідриду і діетиленгліколю / О. Б. Шибанова, В. С. Токарєв, С. А. Воронов // Вісник Державного університету «Львівська політехніка». – 2000. – № 395 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 85-89. – Бібліографія: 9 назв.

Endorsement

Review