Розглядається одна із малодосліджених тем української історіографії – розгляд преси як важливого фактора визвольного руху та державотворчого процесу, її впливу на національний розвиток та політичну боротьбу українців Галичини, також роль преси в утворенні, становленні та захисті ЗУНР. Охарактеризовано історію преси у невід’ємному зв’язку із історією політичних сил Галичини. The article is devoted to the exploration of the press as the important factor of the liberation movement and to the influence of the national and social development of Ukrainians during the building of their own state. The article describes the history of the press in the inalienable link with the history of the political forces of Halychyna during ZUNR.

Хімяк О. Преса про політичну боротьбу в українському таборі за часів Західно-Української Народної Республіки / О. Хімяк // Українська національна ідея: реалії та перспективи розвитку : [збірник наукових праць] / Національний університет "Львівська політехніка" [та інші]. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2007. – Випуск 19. – С. 160–165. – Бібліографія: 10 назв.