Дослідження сорбції білків плазми крові на модифіковані поверхні поліпропілену

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Розглянуто вплив послідовної модифікації поверхні поліпропілену поліпероксидами та функціональними мономерами або полісахаридами на сорбцію білків плазми крові. Показано, що завдяки зменшенню сорбції фібриногену та збільшенню (або пригнічуванню) сорбції альбуміну у всіх досліджених випадках досягається значне покращання гемосумісності отриманих за пропонованою методикою поверхонь. Effect of consequent modification of polypropylene surface with polyperoxides and functional monomers or polysaccharides on the sorption of blood plasma proteins has been considered. Significant hemocompatibility improvement for the surfaces prepared using a proposed technique has been shown as a decrease of fibrinogen sorption and increase (or suppression) of albumin sorption.

Дослідження сорбції білків плазми крові на модифіковані поверхні поліпропілену / Ю. Б. Стецишин, С. А. Воронов, Ю. В. Ройтер, С. М. Варваренко // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2004. – № 516 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 170-173. – Бібліографія: 7 назв.