Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Досліджено фізико-хімічні та фізико-механічні властивості плівок емульсійних (ко)полімерів метилакрилату з децилмет- та децилакрилатом. Встановлено, що міцність та відносне видовження під час розриву, водопоглинання плівок залежать від природи довголанцюгових (мет)акрилових мономерів та щільності упаковки макромолекул у структурі. Physical-chemical and physical-mechanical properties of the films emulsion (co)polymers of methylacrylate with decylmeth- and decylacrylate have been studied. It has determined that the strength, tensile strain at the break, moisture absorption of (co)polymeric films depend on the nature of long chain (meth)acrylate monomers and the packing density of macromolecules in structure.

властивості плівок, (мет)акрилові мономери, properties of the films, (meth)acrylate monomers

Коваленко Т. П. Властивості плівок емульсійних (ко)полімерів метилакрилату з децил(мет)акрилатом / Т. П. Коваленко, В. А. Волошинець // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2009. – № 644 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 53-57. – Бібліографія: 12 назв.