Викладено теоретико-методологічні підходи і рекомендації щодо моделювання процесу функціонування технологічної системи оброблення деревини, які адекватно відображають імовірнісну природу досліджуваного процесу. Наведено аналітичні співвідношення і графічні залежності, отримані з використанням реляційних СУБД і табличного процесора Excel, дають змогу прогнозувати ефективність використання систем обладнання та приймати оптимальні рішення щодо їхнього менеджменту. Theoretical approaches and recommendations regarding functioning wood processing manufacture systems modeling are considered. These findings were synthesized using relational database system management and spreadsheet Excel and they adequately reflect stochastic nature of the investigating processes. Given analytical correlations and graphical relations let predict facility systems performance and support decision-making process.

Загвойська Л. Парадигма моделювання процесів функціонування технологічних систем оброблення деревини / Л. Загвойська // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2006. – № 565 : Комп'ютерні науки та інформаційні технології. – C. 111–117. – Бібліографія: 12 назв.