Розглянуто задачі геоелектророзвідки постійним струмом у кусково-однорідному півпросторі, які зводяться до задач теорії потенціалу з умовами ідеального та неідеального електричного контакту на межі поділу середовищ. За допомогою математичного моделювання враховано вплив ефекту викликаної поляризації та отримано обчислювальний алгоритм, який ґрунтується на поєднанні функцій Гріна для півпростору й фундаментальних розв’язків для простору рівнянь Лапласа з непрямими методами граничних та приграничних елементів. Досліджено випадки поверхневої, об’ємної і змішаної поляризації для середовищ, що поляризуються. The influence of an induced polarization effect in problems of the potential theory using mathematical modeling is considered. The numerical-analytical algorithm bases on a combination of the special fundamental solution of the Laplace’s equation for a half-space and fundamental solution of the Laplace’s equation for a space with indirect methods of boundary and near-boundary elements and allows to investigate surface, volume and mixed polarization. This technique is approved for problems of geoelectrics by a direct current.

задачі теорії потенціалу, задачі геоелектророзвідки, problems of the potential theory, problems of geoelectrics

Журавчак Л. Математичне моделювання ефекту викликаної поляризації у тривимірних задачах геоелектророзвідки / Л. Журавчак, Н. Забродська // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2009. – № 650 : Комп’ютерні науки та інформаційні технології. – С. 158-167. – Бібліографія: 12 назв.