Біосурфактанти - стимулятори нафтоокислювальних мікроорганізмів

Thumbnail Image

Асоціації природних вуглеводнеокиснювальних мікроорганізмів, що ізольовані із нафтозабруднених об’єктів Західної України, можуть успішно застосовуватись для ремедіації ґрунтів і води. Визначено, що біосурфактанти підвищують ступінь мікробної деструкції нафтових вуглеводнів, що сприяє ефективному очищенню забруднених територій. Associations of natural hydrocarbon-oxidizing microorganisms, isolated from petroleum-polluted objects of Western Ukraine, can be successfully applied for remediation of soil and water. It was determined, that biosurfactants increase the degree of microbial destruction of petroleum hydrocarbons, which promotes the effective remediation of the contaminated territories.

Біосурфактанти - стимулятори нафтоокислювальних мікроорганізмів / Н. С. Щеглова, О. Я. Карпенко, Р. І. Вільданова, К. Грабас, В. П. Новіков // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2008. – № 622 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 117-118. – Бібліографія: 9 назв.

Endorsement

Review