Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Встановлено вплив молекулярної структури вихідних мономерів (карбо- і гетероциклічних) на молекулярні характеристики полімерів і кополімерів арамідного ряду. Показано, що змінюючи хімічну регулярність макромолекул і їх жорсткість, можна у широких межах змінювати властивості отримуваних полімерів і волокон на їх основі. Показано шляхи регулювання тривимірної і орієнтаційної впорядкованості отримуваних волокон, а також можливість використання явища самовпорядковування або орієнтаційного витягування для одержання волокон із заданими властивостями. Influencing molecular pattern of starting monomers (carbonic- and heterocyclic) on the molecular performances of polymers and copolymers of an aramide line is established. Is rotined that inflecting a chemical regularity of macromolecules and their hardness is possible in wide boundaries to inflect properties of obtained polymers and fibrouss on their basis. The paths of regulation three-dimensional and orientation of comfort of received fibrouss, and also opportunity of use of the phenomen a selfaccomplishment or orientation elongation for reception of fibrouss with the preselected properties are rotined.

Мачалаба М. М. Араміди. Вплив хімічної будови вихідних мономерів на макромолекулярні характеристики і властивості полімерів / М. М. Мачалаба, З. Г. Піх // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. – 2002. – № 447 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 123–129. – Бібліографія: 15 назв.