Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Відомо, що введення хіральної молекули (молекули холестерика чи немезогенної оптично-активної домішки) в нематичну матрицю приводить до утворення надмолекулярної спіральної структури з періодом P (крок спіралі). Такі рідкокристалічні системи отримали назву “індуковані холестерики”. Досліджено вплив типу хіральної домішки та структурної впорядкованості нематичних матриць на процес утворення надмолекулярної спіральної структури індукованих холестериків. It is known that introduction of hiral molecular (molecular of cholesteric or nonmethogenic optical-active dopant) on nematic matrix lead to creation of suoer molecular hiral structure with the period P (spiral pitch). Such liquid crystal system named induced cholesteric. Such paper dedicated to investigation of hiral type and nematic matrixes structure regularity influence on process of supermolecular spiral structure of induced cholesteric creation.

Фечан А. В. Закручуюча здатність оптичноактивних домішок в сумішах слабо- і сильнополярних нематичних рідких кристалів / А. В. Фечан, З. М. Микитюк, Ю. В. Семенова // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2003. – № 491 : Елементи теорії та прилади твердої електроніки. – С. 33–37. – Бібліографія: 3 назви.