Азиди ароматичних сульфамідів

Thumbnail Image

2000-01-25

Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”

Синтезовані азиди на основі промислових сульфамідних препаратів. їх будова доведена методами елементного аналізу, ПМР, УФ- та ІЧ-спектроскопи. У присутності синтезованих азидів проведена фотоініційована полімеризація метилметакрилату. Показано, що азиди мають фотохімічноактивну азидогрупу, яка генерує вільні радикали та ініціює фотополімеризацію ММА. Одержані результати дозволяють дійти висновку щодо можливості їх застосування як фотоініціаторів радикальної полімеризації. На швидкість полімеризації впливає структура азиду. Наявність гетероциклічного замісника збільшує швидкість полімеризації.
Azides based on industrial sulfamides were synthesized and investigate. Their structure was studied by methods of elemental analysis, PMR, UV and IR spectroscopes. The possibility of initiatiation for radical photoinitiatiation of methacrylates by various structure sulfamide azides was investigated. It was shown, that obtained azides can be used as photoinitiators. The rate of polymerization was found to depend on structure of azides. The heteroaromatic derivatives increase the speed of polymerization.

Азиди ароматичних сульфамідів / Елла Бездушна, Лариса Авраменко, Тетяна Григоренко, Володимир Сиромятніков // Вісник Державного університету «Львівська політехніка». — Львів : Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”, 2000. — № 388 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. — С. 182–185.

Endorsement

Review