Вимикач ВВБ-750 КВ як загострювач імпульсних напруг

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Розглянуто вимикач ВВБ-750 кВ як загострювач імпульсних напруг грозового походження. Наслідком роботи вимикача як загострювача є порушення конструктивної координації ізоляції епоксидних вводів самого вимикача, що призвело до їх електричного пробою. Аналіз характеру дефектів, які виникають, свідчить про суттєве збільшення крутизни фронту грозового імпульсу до небезпечних значень. Побудована електрична схема заміщення вимикача ВВБ-750 кВ під час роботи в імпульсному режимі. Зроблено висновок про небезпеку для по¬здовжньої ізоляції обмоток електрообладнання від дії загострених грозових імпульсів.

Собчук B. C. Вимикач ВВБ-750 КВ як загострювач імпульсних напруг / B. C. Собчук, В. Н. Пащенко, Н. В. Собчук // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2000. – № 400 : Електроенергетичні та електромеханічні системи. – С. 134–139. – Бібліографія: 4 назви.