Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

У цій роботі викладені результати досліджень впливу співвідношень розмірів магнітопроводів якоря та індуктора, а також щітково-колекторного вузла на рівень зубцевих та колекторних пульсацій ЕРС якірної обмотки машини постійного струму без додаткових полюсів із зубцевим якорем у їх взаємозв’язку. Вказані дослідження здійснені з використанням розробленої математичної моделі і методів теорії планування експерименту, отримано аналітичний вираз, що дозволяє розрахувати рівень пульсацій ЕРС обмотки якоря машини постійного струму як функцію вищезгаданих факторів, а також досліджувати їх вплив на рівень вказаних пульсацій.

Осідач Ю. В. Дослідження впливу конструкційних факторів на рівень пульсацій ЕРС спеціальних машин постійного струму / Ю. В. Осідач, О. В. Макарчук, A. B. Мирка // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2000. – № 400 : Електроенергетичні та електромеханічні системи. – С. 114–121.