Запропоновано методи побудови онтології інтелектуальної інформаційної системи, призначеної для інтероперабельного подання знань у розподіленому середовищі Інтернет щодо функцій та можливостей цієї системи. Розглянуто структуру, яка поєднує в собі технологію пошуку Web-сервісів в Інтернет (на основіиййІ) і технологію семантичного опису Web-сервісів (на основі OWL-S) та показано практичне застосування такої структури. Methods of construction ontology the intellectual information system intended for interoperable of representation of knowledge in the distributed environment the Internet concerning functions and opportunities of this system are proposed. The structure which unites in itself technology of search of Web-services in the Internet (on basis UDDI) and technology of the semantic description of Web-services (on basis OWL-S) is considered and practical application of such structure is shown.

Гладун А. Розробка системи пошуку даних web-cepвiciв в мережі Інтернет на основі wl-s онтологічної моделі подання знань / А. Гладун // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2006. – № 565 : Комп'ютерні науки та інформаційні технології. – C. 81–90. – Бібліографія: 22 назви.