Видавництво Львівської політехніки

Уперше в історії української літературної мови розглянуто унікальну юридичну пам’ятку «Конституція Пилипа Орлика 1710 року» крізь призму основних когнітивних термінів «конституція», «природне право», «права та вольності», історичних хоронімів «Мала Росія», «Україна», їхніх прикметникових похідних та інших етнонімів. Зазначені терміни використано як інструмент реконструкції мовомислення наших предків та джерела їхньої самоідентифікації і правосвідомости. For the first time in the history of the Ukrainian literary language the unique legal monument is observed – “the Constitution of Pylyp Orlyk of the year 1710”, through the prism of the main cognitive terms “constitution”, “natural law”, “right and freedoms”, historical khoronyms “Mala Rosiia”, “Ukraine” and theirs adjective derivatives and others ethnonyms. The abovementioned terms are used as a devise of reconstruction of the language-mentality of our ancestors and the source of their selfidentification and legal consciousness.

українська літературна мова, терміни «конституція», «природне право», «права та вольності», хоронім, етнонім, ідентичність, правосвідомість, мовомислення, Ukrainian literature language, the terms “constitution”, “natural law”, “right and freedoms”, khoronym, ethnonym, identity, the legal consciousness and languare-mentality

Фаріон І. «Конституція Пилипа Орлика 1710 року» крізь призму її базових когнітивних термінів / Ірина Фаріон // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2011. – № 709 : Проблеми української термінології. – С. 121–124. – Бібліографія: 8 назв.