Походження назв орнаментів в українській мові

Thumbnail Image

2006-01-31

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

У статі розглянуто проблему походження українських назв орнаментів, які входять до складу термінології дизайну. Підкреслено, що основу даної тематичної групи становлять номінації праслов’янського походження. Не випадково, що на назви орнаментів в українській мові впливали лінгвістичні і позалінгвістичні чинники, зокрема довкілля.
The problem of the origin of the Ukrainian names of design patterns - the part of the design terminology - is examined in this article. It is underlined that the basis of this thematic group is the nominations of proslavonic origin. It is no coincidence that linguistic and nonlinguistic factors influenced on the names of Ukrainian design patterns, for instance the environment.

Яніна М. Походження назв орнаментів в українській мові / Мар’янко Яніна // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". — Львів : Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2006. — № 559 : Проблеми української термінології. — С. 284–287.

Endorsement

Review