Синтез і властивості сахаридовмісних тіоестрів сульфокислот

Thumbnail Image

Синтезовано нові естери тіосульфонових кислот, що містять фрагменти діізопропіліден-α-D-галактопіранози у тіольній або сульфонатній частині молекули. Під час взаємодії 6-гліцидил-1,2;3,4-ді-О-ізопропіліден-α-D-галактопіранози з натрій 4-амінобензенсульфотіонатом та S-етил-4-амінобензенсульфотіонатом одержано нові біоциди ряду S- та N-галактопіранозовмісних естерів тіосульфокислот. Novel esters of thiosulfonic acids, that contain fragments of diisopropylidene-α-Dgalactopyranose in thiol or sulfonic parts of molecule, have been synthesized. During interaction of 6-glycidyl-1,2;3,4-di-O-isopropylidene-α-D-galactopyranose with sodium 4- aminobenzenethiosulfonate and S-ethyl 4-aminobenzenethiosulfonate novel biocides of S- or Ngalactopyranose containing esters of thiosulfonic acids have been obtained.

Синтез і властивості сахаридовмісних тіоестрів сульфокислот / Л. Б. Вуйцик, О. І. Гевусь, В. І. Лубенець, О. З. Комаровська-Порохнявець, С. А. Воронов // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2008. – № 622 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 38-43. – Бібліографія: 31 назва.

Endorsement

Review