Проведено геоботанічні моніторингові дослідження флори п’яти об’єктів західного регіону України, що забруднені нафтопродуктами. На основі морфологічних характеристик, ідентифікації типових представників рослинності, а також порівняльного аналізу з літературними даними встановлено закономірності для різних географічних районів Європи. Відібрані види нафтотолерантних дикоростучих і культурних рослин можуть бути рекомендовані для використання у методах фіторемедіації нафтозабруднених ґрунтів України. Geobotanical monitoring investigations of flora of five oil contaminated objects of Western region of Ukraine were carried out. The regularities for various geographical regions of Europe were determined based on morphologic characteristics, identification of typical specimens of vegetation as well as comparative analysis with literary data. The selected specimens of petroleum-tolerant wild and cultivated plants can be recommended for application in methods of phytoremediation of petroleum contaminated soils of Ukraine.

Вивчення рослинного різноманіття забруднених об'єктів західного регіону України для застосувавння у методах фіторемедіації / О. М. Шульга, Р. І. Вільданова-Марцишин, Н. С. Щеглова, О. В. Карпенко, Н. Б. Мартинюк, В. П. Новіков // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2008. – № 622 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 120-123. – Бібліографія: 20 назв.