Одержання гідроксилвмісних та бромовмісних пероксидів на основі оксетанів

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

На основі пентаеритриту розроблено метод одержання бромо- та гідроксилвмісних пероксидів та дипероксидів. Рекомендовано використання одержаних пероксидних сполук як перспективних ініціаторів для отримання олігомерів з кінцевими гідроксигрупами та полімерів з пероксидними групами, а також напівпродуктів для синтезу інших класів органічних функціональних пероксидів, зокрема, пероксидних мономерів. Вивчено вплив умов проведення реакції на вихід та склад продуктів взаємодії. Будову отриманих сполук підтверджено та охарактеризовано фізико- хімічними константами. The method of obtaining bromine- and hydroxyl containing peroxides and diperoxides based on pentaerythritol has been developed. The synthesized peroxide combinations which are promising initiators for obtaining oligomers with terminal hydroxy groups, polymers with peroxidic groups as well as intermediates for the synthesis of other classes of organic functional peroxides, including peroxidic monomers, are recommended. The impact of the reaction conditions on the yield and composition of the reaction products has been studied. The structure of the synthesized compounds has been confirmed and characterized by physicochemical constants.

пентаеририт, оксетани, бромовмісні пероксиди, гідроксилвмісні пероксиди, pentaerythritol, оxetanes, bromine-containing peroxides, hydroxyl-containing peroxides

Боброва К. І. Одержання гідроксилвмісних та бромовмісних пероксидів на основі оксетанів / К. І. Бобров, Р. І. Флейчук, О. І. Гевусь // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Хімія, технологія речовин та їх застосування : збірник наукових праць. – 2015. – № 812. – С. 79–83. – Бібліографія: 12 назв.