Розрахунок нестаціонарних процесів у насосному агрегаті бурової установки

2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Запропоновано нелінійну математичну модель нестаціонарних процесів, що відбуваються у насосному агрегаті бурової установки. Модель містить рівняння руху елементів системи, записані з урахуванням несталості зведеного моменту інерції рухомих частин поршневого насоса, а також рівняння електромагнітних явищ в асинхронному двигуні. Сумісне інтегрування одержаної системи диференціальних рівнянь виконується числовим методом. Наведено результати числової реалізації побудованої моделі.
Mathematical model of unit, which includes asynchronous motor, clutch and piston pump with pneumatic compensator is proposed. The model includes non-linear differential equations of electromagnetic effects in motor and motion equations of mechanical units, which generates uniform system. Calculation of transition process is developed by numerical integration of this system.

Харченко Є. В. Розрахунок нестаціонарних процесів у насосному агрегаті бурової установки / Є. В. Харченко, Р. А. Ковальчук // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 539 : Динаміка, міцність та проектування машин і приладів. — С. 103–110.