Альтернантні кополімери для одержання нанорозмірних частинок срібла

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Досліджено поверхневу активність амфіфільних альтернантних кополімерів α- олефін-ко-малеїновий ангідрид, октилметакрилат-ко-малеїновий та пероксидовмісних похідних, одержаних полімераналогічними перетвореннями. Показано, що у розчині бензолу вони утворюють зворотні міцели, які можуть бути використані як нанореактори для одержання нанорозмірних частинок срібла. Surface activity of amphiphilic alternate copolymer α-olefin-maleic anhydride, octyl- maleic anhydride and their peroxide derivatives, synthesized via polymeranalogic transformations. Copolymers are shown to form reverse micelles, which can be used as nanoreactors for silver nanoparticles synthesis.

ангідрид, частинки срібла, anhydride, nanoparticles synthesis

Альтернантні кополімери для одержання нанорозмірних частинок срібла / О. О. Кудіна, О. Г. Будішевська, С. А. Воронов, О. І. Хоменко, Н. Ю. Соломко, Л. В. Долинська // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2009. – № 644 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 319-324. – Бібліографія: 10 назв.