Описано спосіб оптимізацй режимів дугових сталеплавильних печей, в основу якого покладено реалізацію принципу адаптації коефіцієнтів підсилення регуляторів в екстремальних режимах роботи об'єкта. Запропоновано метод ідентифікації режимів технологічних коротких замикань і сформовано правила зміни коефіцієнтів підсилення регуляторів, що забезпечують автономність регулювання електричного режиму за фазами ДСП. Наведені результати моделювання поведінки системи під час однофазного к.з. підтверджують ефективність застосування описаного підходу. The mode of optimization of arc steel melting furnaces (ASF) regimes in which basis is putted the realization of a principle of adaptation of amplification factors of the controller in plant extreme operational regimes is described. The method of technological short-circuits identification is offered and the rules of the governor coefficients modification, which ensure an autonomy regulation of an electrical regimes behind phases ASF, are generated. The given result of simulation of a system behavior at a single-phase technological short-circuit regimes confirm effectiveness of application of the circumscribed approach.

Парапчук Я. С. Керування процесами в дугових сталеплавильних печах з адаптацією до режиму великих збурень / Я. С. Парапчук, А. О. Лозинсъкий, Л. Д. Костипюк // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2001. – № 435 : Електроенергетичні та електромеханічні системи. – С. 112–118. – Бібліографія: 9 назв.