Оцінка вищих гармонік в електричній мережі на основі непрямих вимірювання

Запропоновано спосіб оцінки вищих гармонік в електричній мережі на основі непрямих вимірювань параметрів режиму. Для ідентифікації напруг вищих гармонік на шинах підстанцій електричної мережі з нелінійними навантаженнями використано штучну нейронну мережу. Показано можливість використання лише одного стаціонар¬ного вимірного пристрою гармонік, встановленого на головній підстанції, для моніторингу вищих гармонік у радіальній електричній мережі. A method is proposed for estimation of harmonics in electrical network based on indirect state measurements. Artificial neural network was used for identification of harmonic voltage magnitudes at buses of the electrical network substations with nonlinear loads. Possibility of using only one permanent harmonic measuring instrument installed on the main substation for the monitoring harmonics in radial electrical network have been shown in this paper.

Варецький Ю. О. Оцінка вищих гармонік в електричній мережі на основі непрямих вимірювання / Ю. О. Варецький, Т. І. Наконечний // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2007. – № 587 : Електроенергетичні та електромеханічні системи. – С. 6–12. – Бібліографія: 7 назв.