Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Одержано струмопровідні нанокомпозитні плівки на основі реакційноздатних кополімерів з комбінованим наповненням вуглецевими нанотрубками (ВНТ) та синтезованими in situ нанокристалами CdS. Показано, що розмір нанокристалів можна регулювати, змінюючи природу кополімеру, концентрацію та марку ВНТ, спосіб отримання нанокомпозитної плівки. Досліджено струмопровідні та оптичні властивості одержаних нанокомпозитів. Отримані дані свідчать, що у випадку наповнювачів з різним типом провідності (p- та n-) не спостерігається їх синергетичного впливу на електропровідні властивості композиційного матеріалу. In this study, the electroconductive nanocomp site films based on reactive copolymers with combined filling by carbon nanotubes (CNT) and in situ synthesized CdS nanocrystals have been obtained. It has been demonstrated that the size of synthesized nanocrystals can be modified by the change of copolymer nature, concentration and type of CNT, the method of obtaining the nanocomposite film. The electroconductive and optical properties of obtained nanocomposites have been studied. The synergetic influence of the fillers with diverse conductivity type (p- and n-) on the conductive properties of composite material has not been observed.

реакційноздатні кополімери, вуглецеві нанотрубки, нанокристали напівпровідників, струмопровідні нанокомпозити, reactive copolymers, carbon nanotubes, semiconductor nanocrystals, electroconductive nanocomposites

Нанокомпозитні плівки з комбінованим наповненням вуглецевими нанотрубками та нанокристалами CdS / О. М. Шевчук, Н. М. Букартик, Р. Ю. Петрусь, В. С. Токарев // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Хімія, технологія речовин та їх застосування : збірник наукових праць. – 2015. – № 812. – С. 454–459. – Бібліографія: 11 назв.