Двовимірна карта Кохонена з двома додатковими компонентами реалізацій

2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Розглядаються способи побудови двовимірної карти Кохонена та особливості її застосування в задачах розпізнавання образів. Обговорено проблему лінійно залежних вхідних векторів, розроблено варіант карти з попередньою обробкою множини реалізацій для усунення даної проблеми та введенням двох додаткових компонентів. Проведено експерименти на тестових задачах для стандартного та модифікованого варіантів карти, побудовані двовимірні топографічні карти для вйуалізацїї отриманих результатів.
The ways of construction of a two-dimensional Kohonen map along with the features of using in the tasks of pattern recognition have been considered in this paper. The problem of linearly dependent input vectors has been discussed. The variant of a map with preprocessing of set of input vectors and introduction of two additional components for elimination of the given problem has been developed. The experiments on the test tasks for standard and modified variants of the map have been performed, the two-dimensional topographical maps for visualization of the obtained results have been constructed.

Хаймуді Е. Двовимірна карта Кохонена з двома додатковими компонентами реалізацій / Ель-Кхатір Хаймуді, Ю. Цимбал // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2003. — № 481 : Комп'ютерна інженерія та інформаційні технології. — С. 66–71. — (Моделювання процесів і систем).