Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Практика проведення внутрішньотрубної діагностики показала, що у трубопроводів, які експлуатуються понад 20 років, можливі серйозні пошкодження стінки труби. У статті розглянуті деякі питання оцінки дефектів металу труб за результатами внутрішньотрубної діагностики. Визначено напружено-деформований стан труби з використанням методу скінченних елементів. На основі досліджень запропоновані рекомендації для інженерної практики експлуатації трубопроводів. The practice of carrying out inside pipe diagnostics shows that for pipelines, which have been exploited for more that 20 years serious pipe’s body, damages are possible. The paper presents some aspects of estimation of pipe’s metal defects basing on the results of inside-pipelines diagnostics. Stressed-deformation state of pipelines is determined with finite element method. Basing on the investigations the recommendations for engineering practice are defined.

Кичма А. О. Оцінка дефектів металу труб за результатами внутрішньотрубної дефектоскопії трубопроводів / А. О. Кичма // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2001. – № 434 : Динаміка, міцність та проектування машин і приладів. – С. 58–61. – Бібліографія: 5 назв.