2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Розглядається аналіз методів розрахунку електромагнетного поля в електродинамічних пристроях систем автоматики та керування. Наведено математичне обґрунтування можливих підходів до розрахунку поля в електромеханічних виконавчих елементах Показується, що єдино можливий спосіб моделювання електромаґнетних процесів в рухомих об’єктах - розрахунок поля у власних системах координат рухомих та нерухомих тіл. Граничні умови на лінії розділу руху знаходяться за рахунок механічного переміщення середовищ.
The paper is devoted to the analysis of computational methods of electromagnetic field of electrodynamic devices of systems of automatics and management. The mathematical substantiation of the possible approaches in calculation of electromagnetic field of electromechanical correlate effectors is given. The unique possible method of model operation of electromagnetic processes in movable objects - that calculation of the field in natural coordinate systems of movable and fixed mediums is demonstrated. The finding of boundary conditions on a boundary of a motion is carried out due to mechanical travel of mediums.

Ковівчак Я. Математичне моделювання електромагнетного поля електродинамічних пристроїв систем автоматики та керування / Я. Ковівчак // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2003. — № 481 : Комп'ютерна інженерія та інформаційні технології. — С. 47–53. — (Моделювання процесів і систем).