Описано метод покращання точності інкрементальних перетворювачів. Метод полягає на формуванні фазових напруг із заданим зсувом щодо базових сигналів, які виникають на виході вимірювального перетворювача з лінійчастою шкалою. Після їх перетворення у цифрову форму забезпечується п’ятикратне збільшення точності оптоелектронного перетворювача. A method of increasing the accuracy of incremental transducers has been presented in the paper. The method is based on producing the phase voltages, with assumed phase shift, with respect to the basic signals resulting from the transducer measurement rule. After analog-to-digital conversion, five-time multiplication factor of the photoelectric transducer accuracy is obtained.

Щесьняк Зб. Методи помноженя частоти вимірюваного сигналу фотоелектричного перетворювача положення / Зб. Щесьняк, М. М. Дорожовець // Комп'ютерні системи та мережі : [збірник наукових праць] / відповідальний редактор А. О. Мельник. - Львів : Щесьняк Зб. Методи помноженя частоти вимірюваного сигналу фотоелектричного перетворювача положення / Зб. Щесьняк, М. М. Дорожовець // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2004. – № 523 : Комп’ютерні системи та мережі. – С. 154-158. – Бібліографія: 2 назви.