Електрооптичні властивості колової текстури НРК

Отримана оригінальна текстура НРК, в якій молекули розташовані своїми довгими осями по дотичних до концентричних кіл у площині шару рідкого кристала або під деяким кутом до неї. Досліджено електрооптичні властивості отриманої колової текстури в поляризованому світлі. Виявлено, що за похилого падіння світла в схре- щених поляризаторах в зростаючому електричному полі спостерігалось виникнення та напрямлений рух темних секторів симетрично до осі повороту текстури. Наведена модель, на основі якої пояснені властивості колової текстури. The original texture of NLC, in which molecules locate by the long axes on tangent to the concentric circles in plane of liquid crystal layer or under some corner to ones, was got. The electro-optical properties of this circle texture in the polarized light were investigated. It was determined that at the sloping falling of light in crossed polarizes in the growing electric field there was the appearance and directed motion of dark sectors symmetric to the turn axis of texture. The resulted model on the basis of which the circle texture properties was explained.

Електрооптичні властивості колової текстури НРК / З. А. Дутчак, Г. О. Павлова, Л. М. Ракобовчук, Б. М. Яворський // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2006. – № 569 : Елементи теорії та прилади твердотілої електроніки. – С. 95–97. – Бібліографія: 3 назви.