Перегоряння запобіжників, через які трансформатор приєднується до мережі, у разі, коли частота коливань вільної складової внутрішніх перенапруг мережі збігається з резонансною частотою трансформатора, може призвести до його пошкодження. Оскільки наслідки перегоряння запобіжника та пошкодження трансформатора непорівняльні, пропонується встановлювати розрядники після запобіжників, безпосередньо на виводах обмотки ВН трансформатора. Як варіант можливе встановлення обмежувачів перенапруг до запобіжника, а вентильних розрядників – після нього. Safety devices fusion through which the transformer is joined to the network, when the vibrations frequency of internal overstrains free constituent of network coincides with resonance frequency of transformer, can result in its damage. As the consequences of safety device fusion and damage of transformer not are comparative, it is suggested to set spark-gaps after safety devices directly on the conclusions of puttee of HV transformer. Another possible variant is to establish the terminators of overstrains to the safety device, and valves spark-gap – after him.

Резонансні процеси в системі "обмотки-ізоляція" трифазного трансформатора зі схемою з'єднання обмоток Y/Y в аварійному режимі його роботи / Л. О. Никонець, Є. І. Федів, М. М. Молнар, Р. В. Бучковський // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2008. – № 615 : Електроенергетичні та електромеханічні системи. – С. 99-105. – Бібліографія: 3 назви.