Наведено і проаналізовано результати дослідження концентрації напружень в околі дефекту матеріалу труби, яка навантажена внутрішнім тиском. Подано описання розробленого програмного забезпечення, яке реалізує розрахунковий метод скінченних елементів. Викладено результати експериментального дослідження напружень методом електротензометрії. Отримані результати експериментальних та розрахункових даних добре узгоджуються між собою. Represented the efforts concentration research results in zone pipe material defect, which is laden with internal pressure. Gives description developed software, which will bring calculation method to effect finite-elements method. Laid out the results of experimental efforts research by method electric strain measurement. Been accorded kind matching of experimental and calculation data.

Банахевич Ю. В. Визначення концентрації напружень в околі корозійних дефектів труб при дії внутрішнього тиску / Ю. В. Банахевич // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2002. – № 456 : Динаміка, міцність та проектування машин і приладів. – С. 3–8. – Бібліографія: 8 назв.