Визначено характерні риси етапів розвитку дослідження історії політичної думки у Франції і розкрито особливості кожного з них. Коротко викладено зміст основних праць, у яких розкриваються різні аспекти головної проблеми. Зроблено висновок, що праці Шарля Сеньобо, Жоржа Вейля, Альбера Тібоде, Андре Зігфріда, опубліковані у період Третьої республіки, започаткували науковий підхід до висвітлення історії французької політичної думки. In the article analyzed the certain touches of separately stages of development of researches to history of political thought in France and the features of each are exposed such. Maintenance of basic labors is shortly expounded end the certain aspects of problem. A conclusion is done, that the labors of Charles Seignobos, Georges Weill, Albert Thibaudet, Andrе Siegfried, which went out in light in the period of the Third republic, gave beginning to scientific approach in illumination of history of development of political thought of French’s.

Дорошенко С. До питання дослідження історії суспільно-політичної думки у Франції: період Третьої республіки (1875–1940) / С. Дорошенко // Українська національна ідея: реалії та перспективи розвитку : [збірник наукових праць] / Національний університет "Львівська політехніка" [та інші]. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2008. – Випуск 20. – С. 7–12. – Бібліографія: 21 назва.