Інституціональні аспекти політичної регіоналізації в сучасній Україні

Видавництво Львівської політехніки

Досліджено зв’язок процесу інституціоналізації відносин “центр – регіони” з процесом державної інтеграції територій. Розглянуто деякі проблемні питання становлення й функціонування політичних інститутів у системі відносин державного центру з субнаціональними територіями регіонального рівня в Україні. Проаналізовано політико-правовий статус регіональних органів влади та труднощі забезпечення політичного представництва регіонів на загальнонаціональному рівні. The connection of institutionalization’s process of “centre – regions” relations with process of state territorial integration is analyzed. Some problems of formation and functioning of political institutes in system of state center relations with subnational territories of regional level in Ukraine are researched. The politico-legal status of regional authorities and difficulties of political representation of regions on national level ensuring are viewed.

центр, регіон, політичний інститут, інституціоналізація, регіональна політика, державно-територіальна цілісність, center, region, political institute, institutionalization, regional policy, state’s territorial integrity

Кукарцев О. Інституціональні аспекти політичної регіоналізації в сучасній Україні / О.Кукарцев // Українська національна ідея: реалії та перспективи розвитку : [збірник наукових праць] / Національний університет "Львівська політехніка" [та інші]. – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2010. – Випуск 22. – С. 60–65. – Бібліографія: 15 назв.