Фукціональні інтеграли у квантовій теорії хемосорбції водневоподібних атомів

2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Мікроскопічна модель Ньюнса-Андерсона узагальнюється з метою опису явища хемосорбції водневоподібних атомів на поверхнях кристалічних та аморфних неметалічних систем при наявності сильних міжелектронних кулонівських кореляцій. Застосовано метод функціонального інтегрування, що базується на перетворенні Стратоновича-Хаббарда. Отримано представлення у формі функціонального інтеграла для термодинамічного потенціалу та температурних функцій Гріна. Розглянуто окремі наближені апроксимаційні схеми розрахунку функціональних інтегралів.
The microscopic Newns-Anderson model is generalized for a description of the chemisorption phenomenon of hydrogen-like atoms on the surfaces of crystalline and amorphous nonmetallic systems in the presence of strong Coulomb electron correlations. The model is investigated with the help of the functional integration method which is based on the Stratonovich-Hubbard identity. The functional representations of the thermodynamical potential and the temperature Green functions are obtained. Some specific approximate schemes of calculation of the functional integrals are discussed.

хемосорбція, поверхня, термодинамічний потенціал, енергія хемосорбції, функціональний інтеграл, модель Ньюнса-Андерсона, chemisorption, surface, thermodynamical potential, energy of chemisorption, functional integral, Newns-Anderson model

Рудавський Ю. Фукціональні інтеграли у квантовій теорії хемосорбції водневоподібних атомів / Ю. Рудавський, Г. Понеділок // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 540 : Фізико-математичні науки. — С. 89–100. — (Теоретична фізика).

Endorsement

Review