Показано можливість використання комплексних хімічних добавок нового покоління для зниження вологості сировинних цементних шламів. Використання розроблених добавок дає змогу системно вирішувати проблему зниження енергомісткості портландцементних клінкерів та зменшення негативного впливу на довкілля під час виробництва цементу. There were disclosed a capabilities of new generation complex chemical admixtures application for rough cement clinker humidity descent. The usage of developed admixtures allows to handle the problem of Portland cement clinker energy capacity declination and environment negative influence decreasing during the cement manufacturing systematically.

Регулювання властивостей сировинних цементних шламів комплексними модифікаторами / Ю. Л. Новицький, Х. С. Соболь, Н. І. Петровська, І. І. Кіракевич // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2008. – № 609 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 304-309. – Бібліографія: 4 назви.