2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Описано метод побудови закону розподілу густини імовірності і визначення числових характеристик результуючої похибки п складових з наперед заданою точністю. Метод базується на використанні характеристичних функцій А.М. Ляпунова. На відміну від раніше запропонованого комп’ютерного методу побудови густини ймовірності у новому методі для представлення закону розподілу замість східчастої апроксимації використовується лінійно-ламана апроксимація з автоматичною зміною кроку дискретизації залежно від заданої точності Це дало змогу отримати оптимальне співвідношення швндкодія/точність під час реалізації алгоритму цього методу на ПЕОМ.
The method for construction of the distribution law of probability density function and numerical characteristics determination for the resulting error of n components with beforehand given accuracy are described in this article. The method is based on Lyapunov's characteristic functions. For distribution law presentation the linear-broken approximation instead of step approximation is used. The method has an automatic change of discretization step depends on the given accuracy. It has allowed to achieve an optimum speed/accuracy ratio at its PC-based realization.

Юриш С. Ю. Точний метод додавання складових похибок на основі використання характеристичних функцій і лінійно-ламаної апроксимації законів розподілу / С. Ю. Юриш // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Інформаційні системи та мережі. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 549. — С. 192–198.