Політичний дискурс як теорія та метод дослідження

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Розглянуто лінгвістичні та філософські теорії, що лягли в основу досліджень політичного дискурсу, і представлено основні напрямки дискурс-аналізу: теорія влади Мішеля Фуко(Michel Foucault), політичного дискурсу як ідеології Теу А. ван Дейка (Teun A. van Dijk), як політичної практики David W. Johnson and Roger T. Johnson, як теорія гегемонії та соціального розвитку Ернесто Лакло (Ernesto Laclau) і Шанталь Муфф (Chantal Mouff). The linguistic and philosophical theories, on which the research of political discourse is based, are viewed in this article. There are main-streams of discourse-analysis, such as theory of power by Mishel Fucout, critical political discourse by Teun A. van Dijk, political discourse as political practice by David W. Johnson and Roger T. Johnson, the theory of hegemony and social development by Ernesto Laclau and Chantal Mouff, in this article.

Чайковський Я. Політичний дискурс як теорія та метод дослідження / Ян Чайковський // Українська національна ідея: реалії та перспективи розвитку : [збірник наукових праць] / Національний університет "Львівська політехніка" [та інші]. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2006. – Випуск 18. – С. 218–223. – Бібліографія: 12 назв.