Солюбілізуючі властивості пероксидвмісних коолігомерів

Thumbnail Image

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Досліджено поверхнево-активні та солюбілізуючі властивості пероксидвмісних коолігомерів, які містять у молекулах карбоксильні та естерні групи і синтезовані кополімеризацією стиролу та (3-трет-бутилперокси-3-метил-бутил)малеїнату, а також взаємодією стиромалю з трет-бутилпероксиметанолом. Вони можуть солюбілізувати гідрофобні сполуки, молекули яких співрозмірні з умовним гідрофобним фрагментом коолігомеру. Surface-active and solubilizing properties of peroxide cooligomers which contain carboxyl and ester- groups have been studied. Cooligomers were synthesized via styrene and (3-tert-butylperoxy-3-methylbutyl)maleinate copolymerization as well as interection of styromal with tert-butylperoxymethanol. Тhey are able to solubilize hidrofobic organic substances which molecules are of comparable size with ones of hydrofobic fragments of cooligomer.

Солюбілізуючі властивості пероксидвмісних коолігомерів / І. А. Миськова, О. Г. Будішевська, В. А. Дончак, Р. І. Флейчук, С. А. Воронов // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2004. – № 497 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 47-50. – Бібліографія: 8 назв.

Endorsement

Review