Досліджено конституційно-правові та кримінальні процесуальні питання обмеження або законодавчого позбавлення особливого статусу окремих можливих учасників судочинства, реального впровадження засади рівності усіх перед законом. Здійснено тезисний порівняльний моніторинг законодавчого врегулювання інституту депутатської недоторканності у сфері кримінального провадження в Україні та в окремих іноземних державах.
This article is dedicated to analizing constitutional-legal and criminal procedural issues of limiting or legislative deprivation of the special status of certain possible participants in the judiciary, of the actual implementation of the principle of equality of all before the law was examined. It was done a comparative monitoring of legislative regulation of the Institute of parliamentary immunity in the sphere of criminal proceedings in Ukraine and some foreign countries.
Исследовано конституционно-правовые и уголовные процессуальные вопросы ограничения или законодательного лишения особого статуса отдельных возможных участников судопроизводства, реального внедрения принципа равенства всех перед законом. Проведен тезисный сравнительный мониторинг законодательного урегулирования института депутатской неприкосновенности в сфере уголовного судопроизводства в Украине и в отдельных иностранных государствах.

недоторканність, правові пільги, правові привілеї, правовий імунітет, статус народного депутата, особи, щодо яких здійснюється особливий порядок кримінального провадження, провадження щодо окремої категорії осіб, immunity, legal privilege, legal immunity, status of People's Deputy, individual subject with special procedure of criminal proceedings, proceedings against a separate category of individuals, неприкосновенность, правовые льготы, правовые привилегии, правовой иммунитет, статус народного депутата, лица, в отношении которых осуществляется особый порядок уголовного производства, производство по отдельной категории лиц

Ортинський В. Л. Зняття недоторканності з народних депутатів: перспективи впровадження та досвід окремих держав / В. Л. Ортинський, В. С. Канцір // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2019. — № Випуск 23. — С. 4–9.