Матриці приведення диференційних рівнянь до коагульованої форми

Thumbnail Image

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Знайдено оригінальні матриці лінійного перетворення неоднорідних диференційних рівнянь до чисто діагональної (канонічної) форми для випадку, коли власні значення матриці параметрів різні, і до квазідіагональної форми, що має нормальну жорданову форму, для випадку, коли власні значення матриці параметрів, кратні з елементарними дільниками вище першого порядку. Показано деякі спрощені форми матриць перетворення. Отримані формули мають простий, наочний вигляд і придатні для інженерних розрахунків. The original matrixes of linear transformation of the inhomogeneous differential equations to the purely diagonal (canonical) form for case are found, when the eigenvalues of a matrix of parameters are various; and to the quasidiagonal form having the normal Jordan form, for case, when the eigenvalues of a matrix of parameters multiple with elementary dividers are higher than the first order. Some simplified forms of transformation matrixes are shown. The obtained formulas have idle time, a visual aspect and are suitable for engineering calculations.

Костік Б. Матриці приведення диференційних рівнянь до коагульованої форми / Богдан Костік // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2004. – № 508 : Радіоелектроніка та телекомунікації. – С. 37–40. – Бібліографія: 5 назв.

Endorsement

Review